نکاتی که باید قبل از خرید قالب به آن توجه کنید!

• شروع کننده موضوع amir
  • تاریخ شروع

amir

New member
با سلام، قصد دارم در این تاپیک، راجب تمام مواردی که به ذهنم میرسه صحبت کنم و تجربیات خودم رو در اختیارتون قرار بدم که انتخاب بهتری در خرید قالب داشته باشید.
این تاپیک به تدریج بروز میشه.
اولین نکته چک کردن تاریخ آخرین بروز رسانی قالب هست.
در بسیاری از موارد شما با قالبی زیبا با توضیحات مدهوش کننده رو به رو میشین قافل از اینکه این سایت با فریم ورک خودش داره کار میکنه و ابزار هاش بروز نیست، و شمایی که به دنبال شخصی سازی اون هستین، بعدا به شدت به مشکل میخورین چرا که با به روز کردن ابزار های مورد استفاده در قالب، دیگه قالب بهم میریزه
برای همین سعی کنین همیشه قالبی رو بخرین که تاریخ اخرین به روز رسانیش حداکثر برای 1-2 ماه اخیر باشه.
نکته ی دوم انتخاب قالب با فریم ورک های عجیب غریب!
به طور کلی قالب ها بعضا از فریم ورک ها یا صفحه ساز هایی استفاده میکنن که در نگاه اول از اهمیت اون ها قافل هستین، ولی در واقع اهمیت زیادی دارن، مثلا یکی از فریم ورک های محبوب وردپرس ، redux هست، که اگر قالب شما از این فریم ورک استفاده میکنه، خیالتون میتونه راحت باشه.
ولی اگر از فریم ورک های متفرقه یا صفحه ساز های مفترقه استفاده میکنه، یه زنگ خطر برای شما هست که بعدا در شخصی سازی اون به مشکل میخورین.
اگر قالب مد نظر شما از صحفه ساز شخصی استفاده میکنه، این یک نقطه ضعف محسوب میشه، چراکه به خاطر بروز رسانی های کند قالب شما، عملا در بسیاری از موارد با بروز کردن وردپرس، ابزار های شما بهم میریزن که ناشی از عدم بروز شدن صفحه ساز با وردپرس جدید هست. در حالی که صفحه ساز های محبوب مثل ویژوال کامپرس و المنتور این مشکل رو ندارن.
نکته ی سوم، چک کردن سرعت قالب در light house کروم هست که از هر ابزاری برای کاربر ایرانی دقیق تره.
این ابزار و استفاده از اون هنوز بین کاربران جا نیفتاده ولی من پیشنهاد میکنم که استفاده از اون رو یاد بگیرین و بهش توجه کنین، میتونه خیلی مفید و کاربردی باشه.
به همین منظور در تاپیک جداگانه ای به این موضوع میپردازم که در اینجا لینک درج خواهد شد.
نکته چهارم، عدم استفاده از افزونه های متعدد هست.
قطعا و در ابتدای کار خیلی کاربران وردپرس متوجه مشکلات عدیده ی تعدد افزونه نمیشوند، اضافه کردن هر افزونه و قابلیت در قالب یک افزونه، ضربه ی جدی به پرفورمنس شما میزنه و احتمال اینکه در هر بروز رسانی، شاهد ناسازگاری های مختلف باشین رو بیشتر میکنه
به همین منظور سعی کنین از استفاده از قالب هایی که حتی برای موارد ساده ای مثل فرم تماس از افزونه جدا استفاده میکنن خود داری کنین.
اگر به انتخاب من بود، صحفه سازم یه بار استفاده میکردم و به همراه تمام فانکشن های اضافی و جاوا اسکریپت های به درد نخور، از سایت حذفش میکردم.
نکته پنجم: انعطاف پذیری قالب اهمیت فراوانی داره، گول عکس های زیبا یا آیکن هارو نخورین!
لطفا سعی کنین جای گول خوردن از ظاهر فعلی وب سایت، یه پیش زمینه ذهنی از چیزی که میخواین رو این قالب سوار بشه رو داشته باشین، انواع دمو ها و قالب صفحاتش رو ببینین و بدونین که خیلی از المان ها و ایکن ها و عکس های جذاب فعلی رو حذف خواهید کرد، پس اون قالبی رو انتخاب کنین که بدون اون ها زیبا تر و کاربری تره!
نکته ششم: کامنت هارو ببینین و به امتیاز محصول توجه کنین
خب از خود نکته مشخصه میخوام چی بگم
نکته هفتم: اگر افزونه خاص یا کاربرد خاصی مد نظرتونه، قبل از خرید از فروشنده بپرسین که از هماهنگی اون اطمینان حاصل کنین
نکته هشتم: در کنار استفاده از لایت هاوس و چک کردن پرفورمنس سایت، یه سری به کد های سایت بزنین
کنسول inspect element، دوست شماست، ارور هاشو چک کنین و در بخش نتورک، ببینین چند تا فایل سی اس اس و جاوا ران میشن، اینجوری میفهمین که چقد سایت نابهینه میتونه باشه
نکته هشتم: قالب رو در گوشی موبایل چک کنین
لازم به ذکر هست که هم اکنون بین 60 تا 07 درصد بینندگان وب سایت ها روی گوشی هستن، صرف زیبایی قالب روی کامپیوتر، یا لود مناسب روی دسکتاپ، انتظار مشابه رو نداشته باشین، و با استفاده از ابزار اینسپکت المنت، قالب رو در سایز های مختلف چک کنین و پرفورمنس اونو بسنجین.
به تدریج به طور دقیق این موارد رو توضیح خواهم داد.

آخرین ویرایش:

amir

New member
خب دوستان عزیز تاپیک با توضیحات زیادی بروز شد، ولی بخش هایی از اون نیاز به تاپیک جدا داره که بعدا در اخیتارتون خواهیم گذاشت.

بالا