میزبانی در هاست یا سرور اختصاصی یا هاست اشتراکی؟

• شروع کننده موضوع amir
  • تاریخ شروع

amir

New member
با سلام در این تاپیک قصد صحبت پیرامون دلایل و نظرات شما در مورد تهیه سرویس اشتراکی هاست یا هاست اختصاصی و سرور مجازی و اختصاصی برای میزبانی رو داریم.
صرف نظر از اینکه برای هر وب سایتی، شروع از هاست اشتراکی مزیت داره و براشوون هزینه های دیگه نمیصرفه میخوایم ببینیم اصلا چرا باید هر یک از راهکار های بالا رو انتخاب کرد و چه محدودیت ها و مشکلاتی وجود داره و تجربیات خودمون رو به اشتراک بزاریم.
برای همین از دوستان دعوت میکنم در این موضوع شرکت کنین.
خود من تجربه ی استفاده از هاست اشتراکی، سرور مجازی و وب سرور های مختلف رو دارم که اینجا به اشتراک میزارم.
البته انتخاب و صحبت پیرامون وب سرور های مختلف ، نیاز به تاپیک مجزا داره.

amir

New member
خب تجربه خودم در استفاده از سرور مجازی:
خیلی ها مثل خودم ممکنه از یه سری اتفاقات کوچیک مثل TTFB بالا در بعضی ساعات روز و اور سل و .... رنج ببرن، ولی حقیقت اینکه وقتی که با این همه وسواس، برای سایت و کسب و کار کوچیک خودتون سمت سرور مجازی میرین، وضعتون بدتر میشه!
اگر توی تیمتون فرد متخصص به کانفیگ و کار حرفه ای با سرور ندارین، وقت خودتون رو هدر ندین، چراکه برعکس فکرایی که میکنین، سرور مجازی با یه بار کانفیگ و تنظیم درست نمیشه ، خرج زیادی براش میکنین و در نهایت میبینین که ای بابا... هیچی به هیچی، هر روز یه جای کار میلنگه و سرویس به اصطلاح reliable نیست، این اتفاق تو خیلی هاستینگ های کوچیکم اتفاق میفته ولی باز هندل کردنش خیلی راحت تر از اینکه یه سرور مجازی رو بخواین هندل کنین
تجربه ی من همین بود که بعد از صرف هزینه های فراوان، لایسنس های فراوان، و مشکلات زیاد، در نهایت تاسف سرویسم رو منتقل کردم به هاست، چراکه سرور مجازی هر روز به یه مشکلی میخورد و واقعا هندل کردنش سخت بود، شاید دسترسی به whm براتون جذاب باشه و ssh، ولی خب عطاشو به لقاش ببخشید و تا زمانی که مقدار زیادی فایل یا نیروی متخصص ندارین، سمت این کار نرین!

بالا